Jak wygląda procedura wszczepienia implantu Baha?

Implanty Baha to skuteczne rozwiązanie w zakresie przewodnictwa dźwięków drogą kostną, dla osób, u których nie ma możliwości zastosowania implantów ślimakowych. Ten rodzaj implantów sprawdzi się u osób cierpiących na niedosłuch przewodzeniowy, niedosłuch mieszany, a także jednostronną głuchotę odbiorczą. Implanty Baha przeznaczone są zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Operacja wszczepienia implantu jest prostym, krótko trwającym zabiegiem.

Jak działa system Baha?
Implanty Baha do przenoszenia dźwięków wykorzystują drogę kostną. W praktyce oznacza to, że bodźce zewnętrzne są przekazywane do ślimaka przez kości czaszki, tym samym system Baha omija nieprawidłowo funkcjonujące elementy przewodu słuchowego.

Jak otrzymać implant Baha – przewodnik krok po kroku
Procedury, które mają na celu zakwalifikowanie pacjenta do otrzymania implantu zakotwiczonego w kości Baha są takie same jak w przypadku implantów ślimakowych. Jednak sam zabieg jest mniej skomplikowany.

Jak w kilku krokach otrzymać implant Baha?
1. Skontaktuj się z razemdlasluchu.pl – możesz skorzystać z infolinii lub czatu z konsultantem.

2. Odwiedź specjalistę, który dokładnie zdiagnozuje i oceni Twój problem. Dodatkowo laryngolog lub audiolog zdecyduje, który rodzaj implantu będzie dla ciebie najlepszy. Implanty zakotwiczone w kości Baha przeznaczone są dla pacjentów cierpiących na:

niedosłuch przewodzeniowy spowodowany m.in.: przez wrodzone wady rozwojowe lub przewlekłe stany zapalne ucha środkowego,
niedosłuch mieszany,
jednostronną głuchotę odbiorczą SSD, czyli jednostronne uszkodzenie ucha wewnętrznego.

3. Po kwalifikacji do zabiegu, otrzymasz od lekarza skierowanie do jednej z placówek, w której zostanie przeprowadzona operacja.
4. Wszczepienie implantu trwa od 1 do 2 godzin. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. System Baha składa się z dwóch części:
tytanowego implantu, który operacyjnie wszczepia się w kości czaszki, tuż za uchem,
procesora dźwięku, który ma za zadanie odbierać dźwięki płynące z otoczenia.

5. Po około 10- 14 dniach należy dopasować procesor dźwięku do indywidualnych preferencji. W tym celu umów się na wizytę z inżynierem klinicznym, który pomoże przystosować urządzenie do twoich potrzeb.

Jak działa procesor dźwięku?
Procesor przetwarza zasłyszany dźwięk na wibracje i dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, przekazuje je bezpośrednio do implantu. Z kolei wibracje implantu przekazywane są wprost do ślimaka ucha wewnętrznego, a to przekłada się na możliwość odbierania bodźców słuchowych.

Medicus Care – implanty Baha
Implanty Baha stosowane są na całym świecie od ponad 35 lat. Dzięki tej technologii ponad 100 tysięcy osób może znów cieszyć się rozmową z najbliższymi czy śpiewem ptaków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat implantów słuchowych oraz wad słuchu skontaktuj się z Medicus Care lub skorzystaj z internetowej platformy razemdlasluchu.pl. Pomożemy Ci odzyskać słuch, abyś mógł w pełni cieszyć się życiem.


Medicus Care

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111
e-mail: info@medicus.com.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
Sobota nieczynne