Czym różnią się implanty zakotwiczone w kości Baha od implantów ślimakowych Nucleus? Sprawdź, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze

Implanty słuchowe to niewielkich rozmiarów urządzenia medyczne stworzone z myślą o osobach cierpiących na niedosłuch i całkowitą głuchotę. To za ich sprawą pacjenci z ubytkiem słuchu mają możliwość wieść normalne życie. Dzięki zabiegowi wszczepienia implantu słuchowego, pacjent może powrócić do świata dźwięków, a rehabilitacja pozwoli na sprawną i płynną komunikację z innymi osobami.

Implanty ślimakowe Nucleus
Ten rodzaj implantów został stworzony dla osób z głębokim niedosłuchem odbiorczym. Mamy z nim do czynienia w momencie, gdy ślimak w uchu wewnętrznym działa niepoprawnie. Rozwiązaniem na to jest wszczepienie pod skórę implantu słuchowego Nucleus z elektrodami. To małe urządzenie ma za zadanie stymulować w odpowiedni sposób ślimaka. Natomiast procesor dźwięku, czyli zewnętrzną część implantu ślimakowego, który umieszcza się tuż za małżowiną, ma na celu przekazanie dźwięku do implantu. Implanty ślimakowe sprawdzą się w przypadku:
• niedosłuchu odbiorczego,
• obustronnej lub jednostronnej głuchoty,
• częściowej głuchoty.

Implant Baha
Implant zakotwiczony w kości Baha wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do przenoszenia dźwięków drogą kostną. Implant słuchowy omija uszkodzone struktury w uchu, a dźwięk dociera do osoby niedosłyszącej poprzez kości czaszki. To naturalne rozwiązanie, które doskonale nada się zarówno dla osób z niedosłuchem przewodzeniowym, jaki i mieszanym. Przeznaczony jest dla osób, u których ślimak działa prawidłowo, a problem położony jest na odcinku ucha zewnętrznego (przewodu słuchowego). To także doskonałe rozwiązanie w przypadku zrośniętych małżowin usznych lub w sytuacji częstych i nawracających stanów zapalnych oraz jednostronnej głuchoty.

Leczenie słuchu – Wrocław. Jaki rodzaj implantów wybrać?
W Medicus Care pomagamy m.in. osobom z niedosłuchem. Dzięki doświadczeniu nasze działania są skuteczne, pomogliśmy już wielu pacjentom. Aktualnie ponad 5 tys. użytkowników implantów jest pod naszą opieką. Jeśli zauważyłeś u siebie problemy ze słuchem, zgłoś się do Medicus Care. Powiemy Ci co zrobić, aby otrzymać i wszczepić implant słuchowy refundowany przez NFZ. Dzięki temu już wkrótce będziesz mógł cieszyć się swobodną rozmową z rodziną i przyjaciółmi.


Medicus Care

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111
e-mail: info@medicus.com.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
Sobota nieczynne