Pięć faktów dotyczących procesora dźwięku Baha 5

Procesor dźwięku Baha 5 jest najmniejszym i najmocniejszym na rynku implantem zakotwiczonym w kości, wykazującym najlepszą jakość dźwięku w różnorodnych środowiskach akustycznych. Poznaj 5 jego głównych zalet, które zostały potwierdzone w testach przeprowadzonych na 250 Pacjentach.

Badania kliniczne tego urządzenia opierają się na 12-miesięcznej ocenie wydajności audiologicznej. Podczas ich trwania przeprowadzono 25 odrębnych badań, w ramach których obyło się ponad 250 wizyt uczestników. Przedstawiamy pięć głównych wniosków, które charakteryzują funkcjonowanie procesora dźwięku Baha 5.

Fakt 1. Poprawa słyszalności
Implant Baha 5 wzmocniono nową, stabilniejszą platformą mechaniczną oraz dopracowano mu procesor dźwięku, dzięki czemu urządzenie lepiej zarządza sprzężeniami na platformie Ardium Smart. W trakcie badań pacjenci z takim samym niedosłuchem porównywali nową i wcześniejszą wersję procesora dźwięku. Osoby, które testowały implant Baha 5, uzyskały większe wzmocnienie w zakresie wysokich częstotliwości niż w przypadku wcześniejszych wersji oprogramowania. Implant słuchowy Baha 5 zapewnia więc bardzo dobre dopasowanie do wartości docelowych i poprawę dostępu do ważnych dźwięków w zakresie wysokich częstotliwości.

Fakt 2. Lepsza słyszalność cichej mowy
Dla osób wykorzystujących implanty słuchowe w życiu codziennym bardzo ważne jest rozpoznawanie mowy o niższym natężeniu. Znacząco wpływa to na komfort komunikacji w społeczeństwie. Umożliwia odnalezienie się w takich sytuacjach, jak np. słuchanie z większych odległości: w salach wykładowych, świątyniach czy na otwartej przestrzeni.
Na poprawę odbioru cichych dźwięków wysokiej częstotliwości wpływa ulepszona kontrola sprzężeń procesora dźwięku Baha 5. Przebadane osoby potwierdziły jednoznacznie, że korzystając z nowego urządzenia, lepiej słyszały cichą mowę.

Fakt 3. Poprawa zdolności słyszenia w hałasie
Proste i skuteczne porozumiewanie się w hałasie dla osób z zaburzeniami słuchu jest często wyzwaniem. Implanty słuchowe najnowszej generacji Baha 5 sprawdzono w hałasie o stałym natężeniu 65 dB SPL z wyłączonymi dodatkowymi funkcjami przetwarzania dźwięku, takimi jak redukcja szumów, wzmocnienie adaptacyjne i kierunkowość. Wyniki wykazały, że można oczekiwać poprawy zdolności słyszenia w hałasie w zakresie 2-3 dB przy użytkowaniu implantu słuchowego Baha 5.

Fakt 4. Dopasowanie wzmocnienia do rodzaju dźwięku
Automatyczny klasyfikator scen, w który wyposażono implant słuchowy Baha 5, analizuje środowisko akustyczne słuchacza, odpowiednio przetwarzając sygnał. Codzienne sytuacje mogą charakteryzować się podobnym poziomem głośności dźwięków, jednak różną ich charakterystyką. Pacjenci potwierdzili w testach, że w przypadku nowego modelu implantu, odczuli różne poziomy wzmocnienia dla poszczególnych okoliczności. W procesorze dźwięku Baha 5 zostało zastosowane rozwiązanie automatyczne, które nie wymaga manualnego sterowania, ponieważ klasyfikator scen dostosowuje wzmocnienie w każdej sytuacji.

Fakt 5. Elegancja i wygoda
Wysoka estetyka wykonania i kompatybilność z iPhonem to kolejna zaleta implantów słuchowych. Dla osób z niedosłuchem liczy się, by urządzenie, które na co dzień towarzyszy im we wszystkich sferach życia, było estetyczne i dyskretne. Ponad 90% badanych użytkowników wybrało procesor dźwięku Baha 5 ze względu na jego małe rozmiary, wysoką jakość i estetykę wykonania. Ponadto implant Baha 5 otrzymał certyfikat Made for iPhone. Użytkownicy mogą bezpośrednio odbierać dźwięki z urządzeń iPhone, iPad i iPod touch. Dedykowana aplikacja Baha 5 Smart umożliwia włączenie dodatkowych funkcji dostosowanych do użytkownika.

Wyniki przeprowadzonych badań klinicznych potwierdzają, że osoby użytkujące implanty słuchowe Baha 5 powinni odnieść szereg istotnych korzyści, dotyczących zakresu słyszalności. Dowiedz się więcej, skontaktuj się z naszymi ekspertami.


Medicus Care

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111
e-mail: info@medicus.com.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
Sobota nieczynne