Cochlear Nucleus 6: skuteczny partner twojego implantu

Implanty słuchowe od lat pozostają najskuteczniejszą metodą leczenia wszelkich schorzeń związanych zarówno z najcięższymi postaciami niedosłuchu, jak również jego lżejszymi lub też mieszanymi przypadkami. Które urządzenie jest jednak w stanie najskuteczniej przetworzyć sygnały wysyłane przez wewnętrzny system?

Nucleus 6 – co to jest?

Wśród urządzeń współpracujących z wszczepionym do aparatu słuchu pacjenta największą popularność zdecydowanie zdobył Nucleus 6. Technologię tę od samych jej początków rozwija australijski producent będący liderem wyposażenia pozwalającego pacjentom z głuchotą usłyszeć na nowo: firma Cochlear. Dzięki wspieranym przez zespół międzynarodowych ekspertów badaniom, możliwe staje się całkowite zwalczenie problemów ze słuchem – nawet wtedy, gdy pacjent cierpi na najpoważniejsze postacie tego typu schorzeń.

Procesor Nucleus 6 – jak to działa?

Implanty słuchowe ze względu na charakterystykę swojej budowy do sprawnego działania wymagają również urządzenia zewnętrznego. Jego zadaniem będzie przetwarzanie sygnałów dochodzących do zainstalowanego w uchu wewnętrznym lub kości (typ BAHA) implantu. Sygnały te są następnie wysyłane do zewnętrznego aparatu-procesora znajdującego się poza wnętrzem organizmu, który następnie przetwarza je na dźwięki otoczenia. W tym momencie najbardziej istotne jest to, by owe sygnały na dźwięk przetwarzane były z zachowaniem możliwie najlepszej charakterystyki jakościowej.

Dlaczego jakość procesora jest tak istotna?

Jakość dźwięku, który jest w stanie przetworzyć współpracujący z implantem procesor dźwięku, jest zależna zarówno od podzespołów, z jakich zbudowane zostało urządzenie, jak również jakości ich finalnego wykonania. Wszystkie te kryteria spełniają wyroby Cochlear, które od lat pozostają sprawdzonym wyborem wśród pacjentów z uszkodzonym słuchem. Dobra jakość dźwięku przyczynia się nie tylko do uzyskania w pełni satysfakcjonujących wrażeń słuchowych wynikających z działania implantu, lecz również poprawia codzienny komfort korzystania z urządzeń tego typu: im dźwięk jest lepszy, tym więcej użytkownik może usłyszeć.

Procesory Cochlear: intuicyjna obsługa

Urządzenia Cochlear zostały zaprojektowane tak, by każdy użytkownik mógł z nich satysfakcjonująco korzystać – dlatego też ich obsługa nie powinna nastręczyć problemów nikomu, kto zdecydował się na wszczepienie implantu. Niezależnie od wieku i stanu zdrowia pacjenta procesory Cochlear wystarczy włożyć do ucha, włączyć i cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem. Użytkownik powinien pamiętać jedynie o regularnej wymianie baterii, a także odpowiednim czyszczeniu. Nie powinno to jednak sprawić problemów ze względu na bogatą ofertę akcesoriów dodatkowych, w skład których wchodzą zarówno specjalistyczne urządzenia czyszczące, jak również dedykowane zestawy akumulatorowe.

Urządzenia dodatkowe: zwiększone możliwości procesora

Produkty marki Cochlear charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, która użytkownikom zapewnia skuteczne działanie przez wiele lat. Dodatkową zaletą procesorów z serii Nucleus 6 jest możliwość zakupu dodatkowych urządzeń, które jeszcze bardziej zwiększają możliwości bazowego aparatu. Należą do nich między innymi personalizowane mikrofony przystosowane do użytku z telefonem komórkowym, interfejsy standardu Bluetooth, a także wodoodporne nakładki umożliwiające korzystanie z implantu również w wodzie: na plaży, na basenie czy nawet pod prysznicem. Wszystko to składa się na obraz jednego z najbardziej wszechstronnych urządzeń medycznych, jakie obecne są w dzisiejszej praktyce laryngologicznej.


Centrala

Medicus Sp. z o.o. 

Adres korespondencyjny:
Pl. Strzelecki 24
50-224 Wrocław

NIP: 896 10 17 023,
REGON 930957985
KRS 0000685093
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111
e-mail: info@medicus.com.pl