Krok po kroku jak otrzymać implant:

Jeżeli ktoś w Twoim otoczeniu cierpi na głęboki niedosłuch lub korzysta z aparatów, które nie przynoszą mu korzyści skontaktuj go z naszą infolinią Razem dla słuchu. Przeprowadzimy z nim wywiad i w razie potrzeby umówimy na spotkanie z inżynierem klinicznym.

+48 22 33 33 000


Ikona kontaktu z infolinią  Kontakt z infolinią.

Jeżeli masz problem ze słuchem i potrzebujesz pomocy, zadzwoń na infolinie 22 3333 000 lub skorzystaj z live chatu na stronie www.razemdlasluchu.pl – udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji.

 

 

Konsultacja ze specjalistą  Konsultacja ze specjalistą.

Kiedy swobodna rozmowa staje się trudna lub prawie niemożliwa, należy skontaktować się z lekarzem laryngologiem lub audiologiem, który oceni, gdzie leży przyczyna problemów ze słuchem.

 

 

Zakwalifikowanie do implantu  Zakwalifikowanie do implantu.

Jeżeli lekarz stwierdzi głęboki niedosłuch odbiorczy, najprawdopodobniej zostaniesz zakwalifikowany do implantu ślimakowego i otrzymasz skierowanie do szpitala, gdzie wszczepiany jest implant słuchowy.

 

 

szczepienie implantu  Wszczepienie implantu.

Operacja polega na wprowadzeniu do ślimaka elektrody stymulującej nerw odpowiedzialny za prawidłowe słyszenie. Jest to cześć wewnętrzna systemu znajdująca sie pod skóra, tuz za uchem. Podczas operacji wszczepienia implantu ślimakowego, trwającej około 1-2 godzin, do ślimaka wprowadza sie elektrodę stymulująca nerw odpowiedzialny za prawidłowe słyszenie. Elektroda połączona jest z niewielkim stymulatorem, kontrolującym prawidłowa stymulacje nerwu.

 

 

Dopasowanie procesora dźwięku  Dopasowanie procesora dźwięku.

Po ściągnięciu szwów (zazwyczaj ok. 4 tygodnie po operacji) spotkasz sie z inżynierem klinicznym w celu dopasowania procesora dźwięku.

 

 

Rehabilitacja  Rehabilitacja

Z każdym dniem Twój słuch będzie sie systematycznie poprawiał. Kontaktuj sie regularnie z logopeda, który pomoże Ci osiągnąć najlepsze wyniki. Poprawnie prowadzona rehabilitacja to regularna praca ze specjalistami, terapeutami, a także Twój wysiłek poza gabinetem specjalisty, związany przede wszystkim z jak najdłuższym i najczęstszym korzystaniem z procesora dźwięku. Czas rehabilitacji to dla wielu osób chwile postępów w słyszeniu, ale także zwątpienia i słabości, zwłaszcza gdy oczekujemy natychmiastowych efektów zaraz po otrzymaniu procesora. Musimy pamiętać, że u każdego rehabilitacji przebiega inaczej. U jednych można zaobserwować natychmiastowy postęp, a u niektórych na takie same efekty czekamy dłużej.


Refundacja implantów

Koszty związane z leczeniem głuchoty i głębokich niedosłuchów są bardzo wysokie. Na szczęście w Polsce są one w 100% refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Każda osoba, bez względu na wiek, nie płaci za implant słuchowy oraz nie ponosi żadnych kosztów związanych z operacją. Finansowane jest zarówno przygotowanie pacjenta do zabiegu, jak i późniejsza rehabilitacja. Po stronie użytkownika implantu są koszty związane z codziennym użytkowaniem procesora mowy – takie jak np. zakup baterii czy dodatkowych akcesoriów.

Refundowana wymiana

Każdy, kto używa procesora mowy dłużej niż 5 lat ma możliwość wymiany urządzenia na nowe. Wymiana również jest w pełni refundowana przez NFZ. Procedura ta jest realizowana przez wszystkie ośrodki kliniczne, w których są wszczepiane implanty słuchowe.


Skontaktuj się z naszym Ambasadorem

Jeżeli masz wątpliwości i z jakichś względów obawiasz się podjąć decyzję o wszczepie implantu słuchowego, skontaktuj się z naszymi Ambasadorami, którzy tą decyzję mają już za sobą.

Dowiedz się więcej

Gdzie wszczepisz implant słuchowy?

W Polsce jest ponad 20 klinik wszczepiających implanty słuchowe. Znajdź klinikę najbliżej swojego domu

Dowiedz się więcej

Posłuchaj co Marcin Nędza mówi na temat implantów słuchowych:

Centrala

Medicus Sp. z o.o. 

Adres korespondencyjny:
Pl. Strzelecki 24
50-224 Wrocław

NIP: 896 10 17 023,
REGON 930957985
KRS 0000685093
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111
e-mail: info@medicus.com.pl