Nucleus 7: najwyższej jakości pomoc przy uszkodzeniach słuchu

Od początku wprowadzenia do współczesnej otolaryngologii technologii implantowania ucha wewnętrznego pacjenta metoda ta pozostaje najskuteczniejszym sposobem leczenia nawet najcięższych przypadków uszkodzeń słuchu. Również lżejsze przypadki niedosłuchu, takie jak na przykład jednostronny niedosłuch typu mieszanego, mogą skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie wszczepienie implantu.

Nucleus 7: najnowsza seria procesora Cochlear

Sam implant nie jest jednak jedynym elementem pozwalającym na powrót do słyszenia. Równie istotna jest przy tym jakość procesora dźwięku. Warto by, charakteryzował się najwyższą jakością wykonania – tak, jak ma to miejsce w przypadku najnowszego modelu marki Cochlear, procesora Nucleus 7. Dlaczego jednak tego typu urządzenie jest niezbędne w trakcie terapii każdego pacjenta z wszczepionym implantem? W jakim celu stosuje się procesor dźwięku i dlaczego warto zadbać o jego należytą jakość – o tym dowiesz się z tego artykułu.

Implant ślimakowy i procesor Nucleus 7: skuteczna współpraca

Operacja wszczepienia implantu to bowiem dopiero początek drogi do odzyskania słuchu: aby mógł on skutecznie działać, potrzebny jest do tego również wysokiej jakości procesor zewnętrzny, który przetworzy docierające do wewnętrznego systemu sygnały na słyszalne dźwięki otoczenia. Gdy procesor umieszczony na zewnątrz organizmu pacjenta otrzyma dane pochodzące z implantu, błyskawicznie rozpoczyna ich przetwarzanie na słyszalne bodźce. Cały proces trwa ułamek sekundy. W ten oto sposób osoby dotknięte niedosłuchem mogą na nowo usłyszeć to, co dzieje się wokół nich.

Procesory Cochlear – najwyższa jakość wykonania

Przy tym jednak ważne jest również, by procesor dźwięku charakteryzował się co najmniej bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Jeśli jakość generowanych przezeń odgłosów będzie niedostateczna, użytkownik nie będzie w stanie usłyszeć wszelkich niuansów i szczegółów, jakie nieść w sobie mogą wrażenia słuchowe. Dobra jakość dźwięku to nie tylko pełna satysfakcja z codziennej eksploatacji systemu implantacyjnego, lecz również wyraźna poprawa komfortu życia pacjenta: dzięki dobrej jakości docierających doń bodźców, życie osób stosujących tego typu rozwiązanie w dużym stopniu może wrócić do normy pamiętanej sprzed rozwoju choroby.

Nowe standardy dzięki nowym możliwościom

Dodatkowo implanty z najnowszej serii produktów Cochlear charakteryzuje możliwość rozbudowy o szereg urządzeń dodatkowych, które w jeszcze większym stopniu poprawiają możliwości dawane przez procesor. Do najważniejszych należy między innymi interfejs Made for iPhone, dzięki któremu użytkownik otrzymuje pełną kompatybilność z urządzeniami mobilnymi działającymi w systemie iOS. Ponadto najnowsze dziecko Cochlear jest najmniejszym obecnie dostępnym na rynku procesorem dźwięku: jego wymiary są aż o 25% mniejsze w porównaniu do poprzedniego Nucleusa serii 6. Warto też wspomnieć o module Aqua+, dzięki któremu możliwe staje się korzystanie z procesora również w warunkach dużej wilgotności: na basenie, na plaży, a nawet pod prysznicem.

Intuicyjna i prosta obsługa dla każdego użytkownika

Ze względu na charakterystykę działania całego systemu, należy szczególną uwagę przyłożyć do tego, aby wszystkie elementy składające się na implantacyjną metodę naprawy słuchu wykonane były z zachowaniem najwyższej jakości. Tyczy się to zarówno użytych do produkcji elementów budujących poszczególne jego składniki, jak również technologii wykonawstwa, którą charakteryzować powinno zachowanie należytej precyzji. Dodatkową zaletą będzie możliwie jak najprostsza obsługa – tak, by zalety tego typu urządzeń były dostępne dla każdego użytkownika, bez względu na jego wiek i stan zdrowia. Wszystkie te wymagania spełnia Nucleus 7 – najbardziej zaawansowany procesor dźwięku dostępny obecnie na rynku.


Centrala

Medicus Sp. z o.o. 

Adres korespondencyjny:
Pl. Strzelecki 24
50-224 Wrocław

NIP: 896 10 17 023,
REGON 930957985
KRS 0000685093
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111
e-mail: info@medicus.com.pl