Ambasadorowa rodzina Cochlear

Wiemy, jak ważnym wsparciem jest doświadczenie osób, które borykały się z podobnym problemem i stały kiedyś przed takim samym wyborem jak my. Tego doświadczenia nie zastąpi papierowa ulotka czy artykuł w Internecie. I dotyczy to każdego aspektu naszego życia. Lubimy poradzić się przyjaciółki, jaki krem na rynku jest najlepszy i czy też kolegi przed zakupem nowego aparatu fotograficznego. Przeglądamy opinie na forach, porównujemy parametry. Chcemy być pewni, że warto zainwestować swój czas czy pieniądze. A przy takiej ilości informacji wybory te nie zawsze są łatwe.

A co, kiedy chodzi o sprawy nadrzędne, takie jak nasze zdrowie czy życie? Co, jeśli na podjęcie decyzji mamy mało czasu, a będzie ona miała kluczowy wpływ na nasze życie lub życie naszego dziecka? Pojawia się: stres, panika, złość, bezradność, żal i często depresja. Tak silne, negatywne stany emocjonalne często jeszcze bardziej utrudniają nam podjęcie racjonalnej decyzji. Pacjenci często wskazują nam, że największą przeszkodą w podjęciu tak ważnego kroku w życiu był brak możliwości konsultacji z doświadczonymi już użytkownikami implantów słuchowych lub ich rodzicami. Z tego względu postanowiliśmy rozpocząć projekt „Program Ambasador marki Cochlear”.

„Kiedy dowiedziałam się, że moje dziecko nie słyszy to był szok. Myślałam, że to koniec świata, że moje dziecko nie będzie słyszeć i nie poradzi sobie w życiu.” – Agnieszka, mama 6-letniej Zuzi.

 


Program Ambasador marki Cochlear

Marcin Nędza - Ambasador Programu

Program „Ambasador marki Cochlear” przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników implantów słuchowych marki Cochlear. Najważniejsza jest chęć pomocy innym, determinacja i zaangażowanie. Każdy uczestnik programu, poprzez aktywności mające na celu poszerzanie wiedzy na temat leczenia niedosłuchów wśród społeczeństwa, przyczynia się do poprawy jakości życia innych ludzi.

„Ambasadorem może zostać każdy kto dzięki implantowi pokochał słuch. Zaś tą miłością do dźwięków chce zarażać osoby niesłyszące.” – Marcin Nędza, użytkownik implantu słuchowego Cochlear


Celem programu „Ambasador marki Cochlear” jest poprawa jakości życia osób z niedosłuchem poprzez zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat leczenia głuchoty. Nikt nie zrozumie problemu lepiej niż osoby, które przeżyły to na własnej skórze. Nikt nie zrozumie go lepiej niż Ty – użytkownik implantu słuchowego!

Uczestnicy - Ambasador Marki Cochlear

2015 rok – rozpoczęcie programu
150 zarejestrowanych Ambasadorów
Ponad 1 000 odbytych rozmów i spotkań Ambasadorów

Ewa Becel-Firczuk

„Po założeniu implantu i podłączeniu procesora dźwięku wróciłam do normalnego życia i do obowiązków zawodowych. Z pacjentami porozumiewam się bez problemu, jeżdżę na koncerty do opery w Bydgoszczy. Nareszcie żyję normalnie! Ludzie wstydzą się swojej niepełnosprawności, nie wiedząc o tym, że jest naprawdę dobre rozwiązanie (…). Zostałam Ambasadorem marki Cochlear ponieważ za mało ludzi wie o tym, jak może sobie pomóc.” – Ewa Becel-Firczuk, użytkowniczka implantu słuchowego Cochlear


A Ty, podejmiesz wyzwanie?

Jeżeli chcesz dołączyć do programu, wypełnij formularz i odeślij go do nas na adres:

Medicus Aparatura i Instrumenty Medyczne
Plac Strzelecki 24, 50-224 Wrocław


Zobacz video relacje ze spotkań Ambasadorów marki Cochlear:


FORMULARZ DO POBRANIA


Materiały do pobrania:

Ambasadorowa rodzina (str. 21-22)

Dlaczego zostałam Ambasadorem (str. 24)

Podejmij wyzwanie (str. 24)

Podejmij wyzwanie (str. 25)

Program Ambasador marki Cochlear (str. 20)

Program Ambasador marki Cochlear (str. 20-21)

Relacja z I inauguracyjnego spotkania Amabsadorów seniorów w Ciechocinku 2015 (str. 28-33)

Relacja z warsztatów dla Ambasadorów marki Cochlear Zakopane 2016 (str. 23)

W grupie siła pomóżmy innym cieszyć się życiem (str. 22-23)

Zarażanie miłością do dźwięków (str. 22-24)


Medicus Care

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111
e-mail: info@medicus.com.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
Sobota nieczynne