Implanty ślimakowe

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu osoby niesłyszące były skazane na życie w ciszy. Od tego czasu medycyna i technologia rozwinęły się we wprost nieprawdopodobnym tempie. 30 lat temu stworzona została pierwsza i, jak dotąd, jedyna proteza zmysłu – implant ślimakowy.

model implantu ślimakowego

Otworzyło to zupełnie nowe perspektywy dla osób mierzących się z problemami ze słuchem. Implanty ślimakowe wpłynęły na jakość życia kilkuset tysięcy osób!

Brak rezultatów leczenia logopedycznego i brak skuteczności najlepiej dobranych aparatów słuchowych. To dwa najważniejsze wskazania do zastosowania implantu ślimakowego. Często zdarza się, że jest on jedyną szansą na powrót do świata dźwięków dla osób z obustronnym, głębokim niedosłuchem.


Noworodki i dzieci, które urodziły się z niedosłuchem

Pierwsza z grup pacjentów, dla których stworzone zostały implanty ślimakowe, to noworodki, które przyszły na świat głuche. Co roku rodzi się ich w Polsce kilkaset. Dzięki badaniom przesiewowym słuchu, wykonywanym w pierwszych dniach życia, mogą one liczyć na natychmiastową pomoc.

Niesłyszące dziecko

Osoby starsze - problemy ze słuchem

Pacjenci, którzy stracili słuch w trakcie życia

Kolejną grupę stanowią pacjenci, którzy z różnych przyczyn stracili słuch w trakcie życia. Kiedy nie osiągają oni korzyści z właściwie dobranego aparatu słuchowego, a rehabilitacja nie przynosi oczekiwanych efektów, implant ślimakowy bywa ostatnią szansą na normalne słyszenie.


Posłuchaj jak implant ślimakowy zmienił życie naszych Pacjentów:

Koszty związane z leczeniem głuchoty i głębokich niedosłuchów są bardzo wysokie. Na szczęście w Polsce są one w 100% refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Każda osoba, bez względu na wiek, nie płaci za implant oraz nie ponosi żadnych kosztów związanych z operacją. Finansowane jest zarówno przygotowanie pacjenta do zabiegu, jak i późniejsza rehabilitacja. Po stronie użytkownika implantu są koszty związane z codziennym użytkowaniem procesora mowy – takie jak np. zakup baterii czy dodatkowych akcesoriów.


Refundowana wymiana

Każdy, kto używa procesora dźwięku w implancie słuchowym, ma szansę na wymianę urządzenia na nowe, jeśli jego urządzenie jest po okresie gwarancji, brak jest przydatności urządzenia do dalszego użytkowania, a uszkodzenia nie powstały z winy użytkownika. Wymiana ta w całości finansowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zobacz jak działa implant ślimakowy Cochlear:


Poznaj historie osób z implantem ślimakowym

Kliknij

Znajdź klinikę wszczepiającą implanty słuchowe

Wyszukaj


Materiały do pobrania:

Implantacje ślimakowe u osób po 60 roku życia (str. 21)


Medicus Care

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111
e-mail: info@medicus.com.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
Sobota nieczynne