SOUND FOUNDATION FOR BABIES

Powstał on z myślą wspomagania terapii małych dzieci (do około 5. roku życia) z niedosłuchem (z aparatem słuchowym lub implantem słuchowym) – zarówno tych, które nie rozpoczęły jeszcze edukacji przedszkolnej, jak i tych, które realizują już program przedszkolny. Przygotowany został przez polskich specjalistów zajmujących się terapią mowy u dzieci z wadą słuchu, na podstawie wersji angielskiej autorstwa firmy Cochlear.

Ćwiczenia słuchowe dla dzieci z wadą słuchu Sound Foundation For Babies organizowane są przez Medicus Care z myślą o najmłodszych pacjentach. Program ma za zadanie wspierać terapię słuchową dzieci do 5. roku życia w celu przygotowania do edukacji przedszkolnej. Dzięki nim możliwe staje się skuteczne przygotowanie dziecka do wyzwań, które staną przed nim w trakcie wczesnego etapu nauki. Program przygotowali polscy specjaliści we współpracy z marką Cochlear: światowym liderem branży implantów słuchowych.

SOUND FOUNDATION FOR BABIES składa się z dwóch części:

Część 1. to 40-tygodniowy trening obejmujący obszary: słuchania, rozumienia języka, posługiwania się językiem oraz mówienia. Ostatni element dotyczy zbioru piosenek, wierszyków i opowiadań.
Część 2. to materiały pomocnicze, czyli opis strategii wykorzystywanych w programie edukacyjnym, wykaz najwcześniej nabywanych wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz zintegrowana skala rozwoju, pomocna w ocenie postępów rehabilitacji.

Jak zamówić?

Więcej informacji – pobierz folder


Medicus Care

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111
e-mail: info@medicus.com.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
Sobota nieczynne